Bobry

Bobry

Bobry
2.8 - głosów 10

Premiera: 15 sierpnia 2014 (Polska) 29 czerwca 2013 (świat)

Produkcja: Polska

Obsada aktorska: ,

Gatunek: Komedia

Podobne: Seksmisja Jak rozpętałem II wojnę światową

Opis filmu Bobry

Marcin, w którego rolę wcielił się Wojciech Solarz po latach pracy w Irlandii wraca w rodzinne strony. Marzenia jakie wiązał z wyjazdem poza granice kraju i tam budowania swojej kariery zawodowej oraz gromadzenia majątku niestety nie spełniły się i główny bohater tak jak wielu młodych ludzi, którzy wyjechali za przysłowiowym „chlebem” wraca z poczuciem życiowej porażki. Nie widząc sensu dalszego życia postanawia się z nim skutecznie pożegnać na zawsze i podejmuje próbę popełnienia samobójstwa.

Ponieważ los jest przekorny i potrafi płatać figle przed aktem samobójczym powstrzymuje będącego w stanie ogromnej desperacji i pogodzonego już ze śmiercią Marcina przypadkowo znalezione ogłoszenie dotyczące sprzedaży gitary, której kiedyś był właścicielem. Zaczynają do niego powracać wspomnienia, chwile beztroski oraz szczęścia kiedy był członkiem zespołu punkowe Bobry. Postanawia odzyskać nie tylko swoją gitarę ale przede wszystkim utracony sens życia. Po kolei dociera do wszystkich członków zespołu, który zaraz po wydaniu pierwszego dema rozpadł się. Każdy z nich poszedł w swoją stronę i podobnie jak Marcin nie odnalazł wymarzonego miejsca w swoim życiu. Klocek, którego rolę w brawurowy sposób odegrał Marcin Kabaj zajmuje się nielegalną sprzedażą środków psychotropowych pochodzących ze szpitala psychiatrycznego a Smrodek zagrany przez Sebastiana Stankiewicza przejął rodzinny interes i prowadzi miejski szalet. Tak samo jak dla Marcina również dla nich reaktywacja zespołu to szansa na przełamie dotychczasowych niepowodzeń i wspólnego dążenia do realizacji wytyczonych celów przed laty.

Historia wydawać by się mogło, że skończy się szczęśliwym happy endem. Jednak gdy do akacji wkracza Kosiarz, którego plany zrujnowała nieudana próba samobójcza Marcina zaczyna się prawdziwy wyścig ze śmiercią…

Występują: Robert Jarociński Wojciech Solarz
Najlepsze komedie

Słoneczny zegar

„Słoneczny zegar” to po "Czterech porach roku" i "Wrzecionie czasu" ostania część tryptyku...

C.K. Dezerterzy

Akcja tej wyjątkowej, polskiej komedii toczy się w drugiej dekadzie dwudziestego wieku w...

Wściekłe pięści Węża

Wielbicieli filmu akcji z pewnością zainteresuje film „Wściekłe pięści Węża”, w którym...

PolandJa

Wzbudził wiele emocji jeszcze zanim trafił do kin, film w reżyserii Cypriana T. Olenckiego to...

Jak rozpętałem II wojnę światową

Film "Jak rozpętałem II wojnę światową?" jest adaptacją powieści Kazimierza Sławińskiego...

Cytaty i dialogi z filmów

Kiler

Kurcze Kiler a opowiedz jak żeś tego turka rozwalił, kucze w Monachium. Czytałem w gazetach...

Poranek kojota

To jest postać gangstera, twardziela, który chce się zemścić na kilku wyjątkowo...

Popularne osoby