Kołysanka

Kołysanka

Kołysanka 3.2/5 - głosów 53

Premiera: 12 lutego 2010

Produkcja: Polska

Obsada aktorska: , ,

Gatunek: Komedia

Podobne: U Pana Boga w ogródku Król życia

Opis filmu Kołysanka

W mazurskich ostępach osiedliła się dość tajemnicza rodzina Makarewiczów. Razem z jej przybyciem w dość dziwnych okolicznościach zaczynają ginąć mieszkańcy najbliższej okolicy.

Jako pierwszy ginie miejscowy listonosz a tuż za nim proboszcz parafii i ministrant. Po czasie policja dostaje informacje o zaginięciu kolejnych ofiar, do których należy opiekunka społeczna, oraz biznesmen niemieckiego pochodzenia. Ponieważ poszukiwania nie dają oczekiwanych rezultatów rozpoczyna się śledztwo prowadzone przez parę lokalnych policjantów. Do osady przyjeżdża ekipa telewizyjna nagrać reportaż na temat tajemniczych zniknięć, która zaraz po zbliżeniu się do chaty Makarewiczów również szybko znika jak się pojawiła. Okoliczna ludność nie zdaje sobie sprawy jakie grozi jej niebezpieczeństwo gdyż nowymi osadnikami okazuje się rodzina wampirów.

Film jest doskonałym pastiszem tak modnych w ostatnim czasie filmów opowiadających o wampirach, który w dość niespodziewany i komiczny sposób przedstawia polską rodzinę wampirów.

Występują: Janusz Chabior Małgorzata Buczkowska-Szlenkier Robert Więckiewicz